25.5.2016

25. května 2016 v 15:41 |  den za dnem
včera jsem byla na Lustově semináři a bylo to dost dobrý. událo se mi tam jedno podstatný aha. nebo uf. že ta cesta, po které už hezkých pár měsíců či spíš let jdu, skutečně nese ovoce.
vlastně můžu zmapovat zlepšení už někdy před rokem. v době kýble hoven mi můj kadeřník oznámil, že mi zhoustly vlasy. cože? zázrak? vlasy jsou energetickej okruh ledvin a ledviny zas nesou informaci o našich vztazích. kineziologicky sem si nechala vytestovat, že to souvisí konkrétně s mým chlapem. sakra, musím mu vymyslet nějakej pseudonym, ptze mi už nejde přes prsty psát můj chlap a reálný jméno používat nechci. i když by se mi psalo dobře. no. takže moje sebepráce způsobila, že sem v sobě něco změnila ve vztahu ke chlapovi a podepsalo se to na lepší kvalitě vlasů.
od podzimu 2015 pak využívám hlav pomazaných, chodím na kineziologii, jsem trvale pod vlivem bachovek na míru, procházím herníma terapiema s konstelacema u Natálky a pomalu do denního žití zařazuju některý její drobný techniky. teď k tomu přibyl Vojtěch Lust. najděte si na FB nebo web Zdravé vztahy. jeho na dřeň osekaný "taksevěcimají" popisy mi dávaly smysl. víkend s konstelacema a taksevěcimají rovnicema byl perfektní.
no a včera jsem k tomu zas přidala trochu na onom semináři.


podstata jeho práce vychází z toho, že v dané životní fázi máme určitou roli a s tím souvisí jisté potřeby a aktivita z potřeb vyplývající. mimino potřebuje bezpečí a to mu dá matka. dítě potřebuje něco jiného a opět mu to zajistí matka (+ otec). dospělý potřebuje sexualitu. a tu mu matka nezajistí. a zde nastává často ta potíž... že jsme jaksi opomněli nechat své dětství v náručí té naší (mnohdy naprosto neschopné) matky. a divíme se, že dospělý vztah dospělé ženy s dospělým mužem nefunguje. děláme si navzájem matky, pro naše neuspokojené potřeby a nevrácené dětství. a divíme se, že něco nefunguje. a přitom... Vojtěch to trefně vystihuje... s matkou se prostě nešuká.


a včerejší aha/uf spočívá v tom, že ona dosahovaná svoboda a nezávislost na partnerovi je nadosah:) možná ji už dokonce držím v hrsti.
včera mi totiž došlo, že jsme s chlapem dlouhý roky hráli hru na dospělý se sexem (nutkavým sexem, o tom Vojtěch taky mluví a píše), přitom ale proti sobě stály dvě děti hledající u druhýho to, co jim v dětství nedala matka. no a... jak mi začly znova růst ty vlasy, tak já asi pomalu pouštěla malinkou Ven a vracela ji matce. během tohoto (školního - to je tak, když ze školy odejdete učit ze školky, kalendářní rok vás mine) roku jsem začla sledovat - a dávám to za vděk Natálčiným terapiím, že mě přestává prudit moje máma. že tam nejsou ty věčný střety a spory. že snadněji pokrčím ramena, když jsme každá jinde. jsou tam další výzvy, jak moc ji ještě potřebuju opustit. ale to podstatný tam je. přestřiženej pupečník a vyjádření, jo, mami, mám sex. bez uzardění.
no a co to způsobilo ve vztahu? z malé Ven se stala žena s potřebou sexu. jo, i náš (můj) sexuální život dostal jinou dynamiku. jenže chlap zůstal chlapečkem. a... s matkou se nešuká. takže náš sex fungoval jako nutkavá sexualita. ale nefungoval jako nabídka a přijetí od muže a ženy.


to je celé drama. geniálně jednoduché a bez možnosti pokračovat... protože... s matkou se nešuká.

děláme si navzájem ve vztazích matky, není jasné, kdy jsme v roli malé holčičky či chlapečka a kdy v roli zralé ženy či muže. a divíme se, že to nefunguje. že se hádáme. že mi sakra ten chlap není schopen poskytnout jistotu. jenže on nemá prsa, aby mě nakojil.

oh bože. geniální.

.
.
.
.
.
zatím nejsem ochotná připustit to poslední, co jsem psala... bez možnosti pokračovat... zatím ho pořád miluju nebo si myslím, že ho miluju. zatím není čas ho pustit úplně a dočista.
oh bože díky za to mý páteční rozhodnutí. za Miluščino popostrčení. za Hemské popostrčení. za radikální řez tak hlubokej, nakolik jsou u mě podmínky. nekomunikovat. dává mi to klid prožívat sebe. mám v tom obrovské rezervy. ale..., víte..., já ho fakt potřebuju čím dál míň.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama