co mi má říct situace neodepisuje a mě je z toho špatně?

12. května 2016 v 21:07 |  směr
moje oblíbená http://www.akademiecelostnihozdravi.cz napsala dnes na fb toto:


Ačkoliv nám to vůbec nepřijde, tak i to, že jsme právě teď samy, si vybíráme. Všechno si vybíráme, nebo nevědomě přitahujeme, protože to je vždycky pro nás to nejlepší. Neexistuje situace, která by pro nás nebyla nejlepší. I když jsi sama. A třeba se samotou trápíš. Možná když pochopíš ten důvod, proč to potřebuješ, přestaneš se trápit a začneš si samotu užívat. A teprve potom přijde partner, na kterého čekáš... tak to je Emotikona smile


a já se zamýšlím. částečně mi to hraje do noty.
hodně mi vadí, když napíšu chlapovi a on neodepisuje. přestože je třeba aktivní na fb, tak nepíše. když to trvá dlouho, uvádí mě to do docela nepříjemných stavů. jsem schopná z toho udělat slušnej problém - hlavně ve své hlavě. dost často je to i tak, že řekne, že se za hodinu ozve, a hodiny běží a nic. dost možná to má co dělat s něčím z dětství s rodiči - hodila sem nějakou otázku nebo byla v nějaké situaci a čekala sem odpověď a ono nic.
otravuje mě to.

no a teď podle výše nastíněné teorie.
jakej je toho důvod? proč potřebuju, aby mi chlap neodepisoval? proč se mi to celý ty roky nemění a dělá to ve mně napětí? co z toho nedokážu pochopit, aby buď normálně odepsal anebo spíš aby mě to přestalo trápit?
... jediný, co mě zatím napadá, je, že jde o trpělivost.
... nebo že to souvisí s tím, o čem celá moje současná situace je. nevlastnit, pustit, propustit. a pak zbyde mír a vevnitř slastný nic... zpět do reality, to budu zenovej mistr, až tohle dokážu. ale na to můžu svíst všechno...
... co mi ukazuje tahle konkrétní situace?

situace čekám odpověď a ona nepřichází mi něco říká. opakuje se mi. já tak u chlapa reaguju vždycky, očekávám odpověď a je to nepříjemný. vždycky odepíše později, než by mi bylo milý. poslední dobou zvládám aspoň to, že si to napětí nechám pro sebe a neprudím ho s ním. a většinou když se v sobě zklidnim (většinou to zatím znamená jen odvést si pozornost), tak dost krátce na to odepíše.


a jak by k tomu přistupovala moje milá Veru? chytit tu emoci. zvědomit si ji. protože jen takto se lze nepříjemných (i příjemných) emocí "zbavit" propustit je a být zase ve stavu nic. takže. jak se cítím, když nepíše? co cítím? cítím nervozitu, napětí. ne, nepouštím hlavu, aby o tom přemýšlela. žádná proč a co je za tím není důležité. cítím napětí. cítím strach. ano. je tam i strach. strach že už se neozve. strach, že ho ztratím. bojím se, že se už neozve. kde v těle to cítím? na hrudi. opakuj to. bojím se, že se už neozve. opakuj. znovu. říkej to tak dlouho, až to na hrudi povolí. až ta emoce zmizí nebo se alespoň dostatečně nezmenší.
takto na emoce. zvědomit a propustit


no a já si tu píšu a on mezitím samozřejmě odpověděl.
 


Komentáře

1 banalite banalite | Web | 23. května 2016 v 15:41 | Reagovat

Já myslím, že s ta úzkost z neodepisování je docela normální, hlavně, pokud je ve vztahu nejistota. Ať je to co je to tak v první řadě to připomíná ignoraci. Mě to taky dohání k šílenství, hlavně když vidím, že byl online, a taky že vím, že má telefon normálně permanentně přilepenej k ruce, a i když je se mnou, tak si vesele odepisuje na zprávy. A to není jen mezi námi (trochu podivnými lidmi). Sere to každýho. Ale určitě je dobrý se na to podívat a nějak to zpracovat: proč mi to vadí a proč by mi to vadit nemělo. Je to strašně moc nadbytečný negativní energie navíc. Ve většině případů to totiž neznamená nic.

I když jo, znamená, protože když s někým skutečně mluvit chceš, tak si čas na odpověď najdeš, žejo.

2 ven ven | 23. května 2016 v 17:26 | Reagovat

Jo. Celá situace tohoto typu - nespokojenost s komunikací, značí, že je něco blbě. A vzhledem k tomu, že druhý nepředěláme, musíme na to jít od nás. Škoda, že na kinezku jdu až za měsíc... bych se na to ráda podívala dřív. I když teď jsme v situaci, kdy jsem jakoukoli komunikaci přetla. Tak není na co čekat, z čeho být neklidná. Bože. Čeká mě ještě dlouhá cesta.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama