16.6.2016

16. června 2016 v 12:31 |  den za dnem
ledaskdo má dojem, že to s tou péčí sobě přeháním. že bych měla i nějak normálně žít a neřešit sebe pořád.

nesouhlasím:)
představuju si všechnu tu péči jako malé pevné drobečky, které vyplňují zatím dost pórovitý kámen pod mýma nohama. až bude celý kompaktní a bez mezer, rozhlídnu se po světě a budu cele dejchat. péče, co si věnuju, nese velký koše ovoce. mám se v životě čím dál tím líp.

poslední dny mi je trochu hůř. jednou doma zase přespal chlap. už mu začíná chybět domov. a pro mě je těžký vědomí, že o domov se mnou nestojí. je mi z toho smutno. zlehka. tolik si přeju, aby náš vztah měl ještě jednu šanci! pořád v sobě ještě živím naději, že se třeba chlap rozhodne to zkusit. být doma, dát tomu kousek času. já bych dál dělala to, co dělám - věnovala se sobě... velmi si hlídala myšlenky a prožívání. neradila mu, neomezovala ho, nic po něm nechtěla. když by se nějaké chtění objevilo, chytla bych ho za pačesy a dala si to sama. člověk má být plně soběstačnej, pevnej v sobě, nezávislej na partnerovi. to je můj cíl. moje cesta. to se učím. tolik si přeju zkusit to žít ve vztahu s ním. opečovávám v sobě naději (touhu, iluzi), že by mě dokázal milovat, kdyby moh dejchat.

a nech mě, světe, si v sobě tuhletu iluzi držet. jsem dost silná na to, abych ji nechala odejít, když na to bude připravená.


udělalo mi moc dobře na duši, co dnes psala Veru na fb.

"Část musím pochopit a část musím naplno prožít. Abych se vyléčila ze svých starých zranění, nestačí mít jen racionální a aktivní přístup řešení (muž). Je třeba stejně tak rovnovážně přidat i intuitivní velmi niterný přístup k prožívání emocí (žena).
Tvoje racionální část, tvůj otec, tvůj vnitřní muž chce všechno pochopit a aktivně vyřešit.Tvoje iracionální část, tvoje matka, tvá vnitřní žena to chce naplno prožít a pasivně v tomto svém prožitku zůstat tak dlouho, dokud to vnitřně cítí jako potřebné." (FB: Shumavan)

to je ono. já nemám chuť ze sebe vyrvat lásku k němu. miluju ho a tak to prostě je. pokud se to má změnit, tak se to změní. ale já na to nemusím tlačit.


zanedbávám teď některý sebeuzdravný techniky, nechce se mi se konfrontovat s některýma temnotama v sobě, jsem líná. tak jen čtu Ženy s vlky a hlavně Tolleho Přítomnej okamžik. oboje je skvělý. hlavně Tolle mě naplňuje klidem, protože to aplikuju a je nádherný si uvědomovat, že to jde. být pozorovatelem yvýho myšlení. a svých emocí. povznýst se na ten prožitek a sledovat to. jak mi právě teď je? sledovat, co si tam ta hlava blbne. a stopnout si to, když chci. všechno to jde jen v kratičkých časech. ale tréninkem se dostanu z vlivu svýho superanalytickýho mozku. a bude klid.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama