Červenec 2016

21.7.2016

21. července 2016 v 20:41
nevim jak se mám. nebo... nač to hodnotit vlastně?

chlap se vrátil z tábora a vrátil se kam? sem. ale ne, nevrací se ke mě. a občas to bolí a já brečím, občas cítím úlevu, že ten vztah končí. brečím, protože ho miluju a toužím po životě po jeho boku; úleva, protože by to nebyl asi nijak spokojenej život. my dva vedle sebe asi neumíme být uvolnění a v pohodě. a mě se nechce donekonečna makat na sobě proto, aby nám spolu bylo hezky. konkrétně mě na něm sere to, jak je strašně uzavřenej, nekomunikuje, není z ničeho poznat, jak se má, co by chtěl, jestli ho něco trápí... a mě už neba být detektiv...
dnes byla krizovka. chlap udělal na táboře suprovou pec na chleba. a pekli o sto šest. záznamy z toho jsou na fb populární, likující uživatelé přesáhli tisícovku. a přestože jsem z toho byla po většinu času nadšená a velmi pyšná, jak to zmákl, tak teď přišly další emoce. lítost. a vztek nebo nasrání. zlehka. víc ta lítost. že sakra kdo ho naučil píct chleba?! já, samozřejmě! proč nemohl dělat věci, co ho těší a naplňují, i po mým boku? atd... ten oddíl, to jsou i mí lidé, zvykla jsem si na ně, jezdila jsem na kus tábora vždy i já. a on ani nezínil, že já...
to je jedno, nechce se mi v tom už hnípat. takže to dnes bylo spouštěčem diskuse a pláče a velké vlny "bože, já o něj nechci přijít!"
pak to samozřejmě přešlo, to se mi stane nejčastěji venku s psiskem, kdy jsem pocítila velkou úlevu, že už nemusim nic. že je klid. že už nemusim bojovat o naše štěstí. že to prostě je pasé, když to nefungovalo. a snažit se nemá cenu. tomuhle rozpoložení pomohlo i jeho závěrečný vyjádření, jednak že ho absolutně neláká jakejkoli jinej vztah, má prostě plný ruce práce se sebou. to je takový... že se mi ty změny dávkují postupně. až z něj budu víc vyléčená, zvládnu i holku.
druhak, že - taková ta ohraná uklidňující a krásná pravda - pokud spolu máme být, tak se to za pár let stane. momentálně si to moc přeju. jdu dokonce tak daleko, že se svým křišťálovým přívěskem na krk hraju hru na ano ne s kyvadlem. dělali jsme to jako děti, mamka nás to naučila. nevim, jak to funguje/nefunguje, ale je to milý. "vědět". vědět, že konec.

v těch stavech úlevy si pak představuju, jak se jednou znova zamiluju. a jak budu moct zas někoho milovat. a mezitím? já já já, věnuju se sobě.
myslim že je pro mě velká podpora sem tam od někoho napojenějšío slyšet, že budu mít děti. nebo že na mě čekaj chlapi, jen musim pustit toho jednoho.

žasnu nad tím, kolik mám času. podstatně míň teď spím. poslední 2 týdny mám dokonalej kurz angličtiny. je to makačka, ale paráda. po odpoledních stíhám dělat úkoly, být přítomně se zvěří, procházet se po venku se psem a trhat různou zeleň do smoothie. stíhám cvičit, uklízet doma, mít se hezky. ráno bych sice ještě spala, ale protože se těšim na anglinu, tak vstávání není problém. a ze školky jsem už dostala info, že mi daj další peníze na další kurz. tak v září začínám s pětitýdením. úžasný.
další výhledy jsou dlouhá dovolená v srpnu. nemám žádný peníze, ale chci ven. doufám, že mi mamka půjčí káru a já vyrazím na slovensko, azyl v autě, všechny vandro běhací věci s sebou. vaření na ohýnku, spaní pod širákem, ranní rosa, výběhy na Fatře, já a pes, jóga, být sama se sebou a být sama sebou. pak začne školka.
taky mě čeká několik sobot s konstelacema s fajn bandou lidí a úžasnýma učitelema Míšou a Vojtou (jinej Vojtěch, než ten, o němž jsem tu už psala:)).
no a od ledna mi začíná tříletá terapeutická skupina. na to se těším ze všeho nejvíc. tam se hodně naučím a myslim že to bude vrchol v mé léčbě duše.
u tohoto všeho je fakt fajn být single. no anebo je fajn být bez (mýho) chlapa. tam sem neměla tolik času (hlavně v hlavě), chuti dělat si pro sebe všechno atd.

pak mám super fyzioterapii. učím se líp používat svý tělo a já miluju dělat něco pro svý tělo. doma se nakrucuju před zrcadlem a kochám se a to vám řeknu, to je fakt příjemný, být spokojená se svým tělem. obličejem, vlasama, vším.

kocourek se už naučil vklidu ležet na klíně. možná si ho nechám. uvidíme.
a pes si začal s kocourkem hrát a to je nádhera a strašná sranda. jsou z nich dobří parťáci. psovi to trvalo asi 3 týdny, než ho vzal na milost:)


trochu problém jsou teď peníze, ale to se nějak urovná. není to totiž vpodstatě můj problém, ale chlapovo (bývalochlapovo).
venku prší a to miluju. jdu umýt nádobí, malinko poklidit a vrhnout se na anglinu. zíta je závěrečnej test a těšim se na to. vím, že dopadne dobře:)


na smutek jedno rande, prosím

9. července 2016 v 23:49
po pár dnech mírné depky se dnes večer cítím líp.

nejspíš vím, proč mi teď bylo hůř. ve čtvrtek večer jsem našla plně vyhoující byt, ozvala se majiteli a na pondělí máme domluvenou prohlídku. jak kdyby mi ten byt přišel do cesty, opět, jako všechno co mě vede. uvidíme, zda to vyjde. je to parádní nabídka v parádní lokalitě se všema těma požadavkama, co na byt máme. bydlo hledáme já, kamarádka a kamarád. no a byt = stěhování = puštění se vztahu = smutek.

no a když už jsme u toho..., proč mám lepší náladu? s tímto kamarádam, co dem na prohlídku bytu, jsem se dnes viděla. nechci tomu říkat rande, protože to asi rande nebylo. ale výhledově..., uvidíme. tento kluk je podobný, jako ten byt, bez úsilí jsem na něj narazila a je velmi použitelný:D. znám ho už z mládí ze skautu, ale nebyli jsme v kontaktu. cítím se s ním dobře. můžu se chovat úplně normálně, uvolněně. zná věci, o nichž mluvím, nemusím ho uvádět do tématu a nemusím chodit kolem horké kaše, když říkám, že se učím zklidňovat mysl nebo jak jsem rozklíčovala mou chladovou alergii. s tím souvisí, respektuje můj odstup, ale dnes jsem ho na rozloučenou objala. už se těším, až spolu budem koukat na film a já se o něj opřu a nechám se obejmout...

ven, a nespěcháš na to trochu?
hele ani ne. jednak si už pár týdnů myslím, že nebudu sama dlouho, ať už to bude tento kluk nebo ne. jednak jsou to dva měsíce od toho, co se chlap odešel bydlet do kanclu. rozpoložení má furt stejný. a já mám dojem, že potřebuju někoho milovat.

tak takto u mě. snad mě ty smutky už přejdou. asi budu Davida, jak se jmenuje onen použitelnej kluk, používat proti depresi. funguje to dost spolehlivě!