I believe in the good things coming

26. srpna 2016 v 23:17
I believe in the good things comingThe Goal of Yoga
(No, it's not the Handstand).

The yoga pose is not the goal. Becoming flexible is not the goal. Standing on your hands is not the goal.
The goal is to create space where you were once stuck. To unveil the layers of protection you've built around your heart. To appreciate your body and become aware of the mind and the noise it creates.
To make peace with who you are.
The goal is to love, well… You.

Come to your yoga mat to feel; not to accomplish.
Shift your focus and your heart will grow.

-Rachel Brathen-mám se tak dobře…
vim jistojistě, že jsem na správné cestě. teda…, že jsem přesně tam, kde mám být. je to krásný, pohodlný a bezpečný. všechno mě učí. mám otevřený asi všechny kanály na příjem. učím se milovat bez chtění. všechno má svůj čas. učím se být bdělá a sklapnout pokorně uši, když je to třeba.
řád v mým žití dostává další rozměr. je-li řád, lze být bezpečně i v chaosu a kdykoliv se opět bez poškození navrátit k řádu.

přichází čas, kdy bývalej odejde z bytu. ještě to asi bude pár týdnů trvat. prozatím nevím, jak to bude s placením…, já se zatím stěhovat nebudu. je trochu obtížný tam s ním být. padá na mě depka, když se denně vidíme, komunikujeme, on mi uvaří večeři a nachystá oběd do práce a v noci si mě k sobě přitiskne, nasává mou vůni a kňučí. když odjede, dýchám a je mi výborně. myslím, že depka je z opouštěných iluzí, který teď už opouštím vědomě, z vlastního rozhodnutí. depka je z toho, že vevnitř vím, že už nechci. že je to skutečně konec. že já cítím ten konec. ze mě. nejobtížněji se každopádně opouští milování. chemie mezi náma funguje asi na tisíc procent. ale i v tomto už cítím, že odcházím. i když se podle toho zatím nechovám. cítím, že milování má i jinou hloubku a potenciál, než kam jsme schopni spolu zajít.

s možnábudoucím je blaze. bublá to ve mně při zjištění, že se umím zamilovat.
a učím se.
učím se být v tom jinak, než jak jsem naučená. když ve mně řádí ty depky a já utíkám z bytu, se záměrem balím i náhradní kalhotky a zubní kartáček, a pak při vínu čekám, jak to dopadne, zda možnábudoucí dorazí nebo ne. a když dorazí, ze mě po deseti minutách padá všechna tíseň, nechám se přes stůl pohladit po ruce, když povídám o Kristý, co mi odřekla jít ke mně bydlet a já cítím obavy, co bude s bydlením. a když pak možnábudoucí nenuceně prohodí, že třeba se ke mně nastěhuje on, prostupuje mnou klid. nějak to dopadne.
a učím se být v tom jinak. neupínat se. spoléhat se nedá, napíše a někdy zase nenapíše. a já v sobě cítím toho hada zvyku, kdy pociťuju podobné, jako když se neozýval bývalý. nebo když jsem si v hlavě vytvořila konstrukt, že něco nějak a on to ten druhej nenaplňuje. a vevnitř to vře a vzpíná se strach. tak to ne, tohle si uvědomuju a připomínám.

"I believe in the good things coming." good things jsou jedině v nás. pohoda, dobro a naplnění skrze druhé je hezké si dopřávat. ale naše stabilita nesmí stát jen na nich. možnábudoucí o mě stojí. jeho štěstí ale nezávisí na mně. na jednu stranu osvobozující, na druhou to ve mně dělá nepokoje: a nepřešlo ho to, když se neozývá? nesmím být moc vtíravá. a co když ho odradí, že někdy vtíravá budu? a můžu mu napsat, i když zatím neodepsal? on přece povídal, že minulý vztahy ztrosotaly na tom, že ty holky všechno moc chtěly a háčkovaly ho… a tisíc dalších znepokojení. maličký automaty v hlavě jedoucí podle starýho scénáře. a já je lapám a trpělivěj jim vysvětluju, že tohle mi nedělá dobře. že je chápu, že jsem si je roky pěstovala a opečovávala. a zkouším to jinak. a je to pěkný. a učím se. a věřím.

v úterý jsem přespala u možnábudoucího. první noc v jeho novém bytě. na okně vůně z lampičky. na zemi matrace a mezi náma napojení.
ve středu mě vzal můj milovanej Luky na nádhernej koncert. a já se zase zamilovala. to je tak, když lidi jsou přesně tam, co maj být. a dělaj přesně to, co maj dělat. a svítí u toho. a dav pod podiem svítí a pláče dojetím a nadšením spolu s láskou v píčničkách. achich ach.
myslím, že ve středu jsme si s Lukym v maličkém měřítku uskutečnili naše neuskutečněný Rainbow plány. (a dítě vedle má na stolu rainbow pastelky:)). pak mě vzal přespat do jeho bývalýho domů a já se tulila zase k jinýmu milovanýmu chlapovi. vstali jsme brzo, Luky odjížděl daleko do práce. já došla domů, umyla se a zalezla ještě na hodinku k bývalýmu pod deku. po dvou dnech nocí beze mě po mě chňapl a tu hodinu mě nepustil.
tak jsem na sebe pyšná, že stíhám za 24 hodin spát v obětí tří chlapů, který všechy miluju.

Luky pak psal, ať za něma a miminem s možnábudoucím přijedem. znaj se. malej svět. ráda. jak ráda přijedu. s bývalým jsem tam jezdila nerada. s bývalým spousta věcí byla obtížná, drhla, věci nešly hladce. nás obou nesoulad. nenapojení na sebe, myslím já na sebe a on na sebe. ohlížení se na druhýho místo do vlastního nitra.
lidi musej být sobci napojení na sebe, aby to mezi něma fungovalo.


Luky mi nevědomky nabídl další chalenge pro vývoj. jdeme nádhernou Prahou k němu a já říkám: moc mluvím a málo tě poslouchám. a on: no ty si skrz to mluvení zvědomuješ věci. a já říkám ano.
tohleto u mě funguje nově. uvědomit si svou chybu bez odsuzování se a nějakýho sebetrýznění. uvědomit si svou chybu a cítit, aha, tohle mi neladí. tohle dělám blbě. teď to vím a budu zkoušet dělat to jinak.
co dělá člověk, co se má rád? je na sebe hodnej.
a tak cítím, že nadešel čas, kdy se mohu začínat potlačovat a při plném vnímání sebe sama si nedat prostor a dát ho druhýmu. vlastně první uvědomění, že už to půjde, přišlo dřív. o pár týdnů. a to tak, že víc myslím na lidi. častěji si vzpomenu na různé dílčí věci z rozhovorů a mám otázky, co ti druzí. jak se mají, co se jim událo. už můžu neříct, co já a můžu poslouchat.
a člověk, který se má rád, tedy já, co se mám ráda, jsem si dala čas. a věřila lidem, že to zvládnou. že můžu. že můžu mluvit a mluvit o sobě. zvědomovat. jít do sebe skrze ně. dávat si plnou pozornost. lásku.
a děkuju si.

protože teď mám prostor na lidi.
a spolu s tím velkej mír v duši.

Bože, mám se tak dobře.I believe in the good things coming.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama