jaký je dnes den? zeptal se Pú

28. listopadu 2016 v 20:21
je dnes. ten mám nejraději.


dnes pociťuju vděk. on mnou teda propolouvá docela často už pár měsíců a je to krása. ale dnes sem se prociťováním vděku několikrát skoro rozbrečela.
pociťuju vděk za rozchod. chlapovi to zatim neřikám, aby to nebylo moc patetický. vypadá dost vyrovnaně, zatim to ale nebudu pokoušet. kdyby se se mnou chlap před půl rokem nerozešel, nezažívala bych teď takový smíření a takovej klid z rukou složených v klíně.

chlap tu byl defakto od středy. to mě vzal na večeři a přespal tu. ve čtvrtek taktéž přespal a od pátku tu vegetil, ptze já i spolubydla jsme byly odjeté. já se v neděli dopoledne vrátila a chlap se nezvedl a neodešel pracovat jinam. prostě tu byl, datlil do počítače, nechával si dělat čajíčky, občas jsme se tulili, dali si spolu oběd, smáli se a prostě pohodová normální neděle. poslední dny se necítím rozejitě. buď je to nějaký napojení se na sebe, jsme dost v kontaktu. nebo si něco namlouvám. on o ničem k tématu vztah nemluví, ani nenaznačil, že bychom spolu měli být. je to dobře. neplete na sebe bič povinnosti a mně nevytváří očekávání. já se chovám tak, jak se cítím. miluju ho a je mi s ním dobře, tak se chovám láskyplně. rozdíl oproti dřívějšku je v nyní nepociťované úzkosti. mám důvěru v to, co se děje a příliš se nezabývám tím, co bude. k ničemu by mi to nebylo. přeju si žít život s ním. je to ale o dost klidnější, než kdy dřív. uvědomuju si dusno, který jsem dříve vytvářela prožívanou úzkostí. proto ten vděk. mně to tehdy prostě nešlo jinak. rozchod a několik měsíců sama pro sebe mi dalo zkušenost toho prožívat to celé jinak.
ruku v ruce s tím, co jsem teď napsala, si ale uvědomuju jedinej scénář, kterej beru. že dřív nebo později spolu budeme. nevytvářím si žádnej jinej. racionálně tam mám tu druhou možnost, že mě to přestane bavit nebo jeho nebo se jeden nebo druhej někde zamilujem. nebo on přestane kounikovat a já nebudu vědět... tu pasivitu a nechuť o něco bojovat v sobě ale pociťuju velmi pevně. oproti dřívějšku věřím spíš síle skryté v klidu a harmonii a v lásce a přijetí než ve vehemenci hýbat s věcmi, dějama a lidma. že by plný návrat do ženské energie?
takže jo, může to dopadnout různě. a jo, vim, že se ke mně vrátit nemusí.
ale i v tom vim je klid:)


no a krom lásky se mi o ničem psát nechce. mám napilno. nebo měla bych mít. rozjela jsem takovej projekt, kterej by mi moh finančně zajistit pohodičku. je to krása a naplňuje mě to. dokonce mám i podporu od rodiny. no a do toho samozřejmě šití. pár dalších lidí po mně chce různý práce a já tuším, že teď to tak můžu mít - pracovní vytížení a z toho finanční jistotu. od ledna mě měsíčně čeká poměrně velkej pravidelnej výdaj v rámci konstinuční homeopatické léčby a práce ve skupině. ale tak nějak mám poslední týdny pocit, že tu finanční stránku života zvládnu tak, aby to bylo pohodlný pro život.


živote, děkuju, že seš jakej seš.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama