10.1.

10. ledna 2017 v 13:20
není mi moc dobře. dva dny mě limituje velmi nízkej tlak. jiří se na to konto ptá, jak jsem na tom ve věci odporu k mužům. tak si vzpomínám na babiččino: jeden byl ožralec a druhej nedbalec. a na mamčino zbožšťování táty a rýpání do něj v napětí a stresu. a na babičku z druhé strany, kdy se stará o dědu, co je od třiceti v invalidním důvoru s něčím psychickým. podvědomě v sobě jistě mám odpor k mužům. moje nechopnost se nechat sbalit v pubertě. moje navázanost na chlapa a klapky na očích a uších. moje clona na všechny ostatní mužský kolem. protože ten jeden chlap.
ten můj jeden chlap u mě byl v neděli a bylo to tak vrcholně normální, že nechápu, proč spolu nejsme. nebo chápu.., on chce být sám. on se chce rozhodovat jen podle sebe. on to potřebuje. no a po dvou lahvích šampaňskýho a několika příjemných hodinách povídání se sestrou a jejím mužem kdy vedle spí jejich miminko, si píšu s chlapem a on říká, že v březnu odjede do toho zahraničí a že zase váhal mi to oznámit. že to nazývá svým projektem já. a já mu na to píšu, ať to prosím udělá. ať má svůj projekt já. a já že ho budu do té doby líbat, objímat a milovat. a zatímco ve mně přes noc narůstá tíseň všech těch pseudostrachů, vím, že mu to řeknu znova. ať jede. jestli se ke mě má vrátit, tak leda, až k tomu dospěje... a já zatím prosím o sílu tohle všechno přežít.

no a ráno se probudím s ještě nižším tlakem a jdu do práce jako mátoha a představuju si, do které závěje sebou seknu. a vím natuty, že je to psychosomatický. že se mi vpodstatě nechce žít. a proto už dva měsíce trvající nechuť k jídlu (která mizí, když mohu jíst s blízkýma a milovanýma lidma). proto nízkej tlak.


oh bože. příští čtvrtek jedu na kemp. už teď brečím, že mám tu možnost vrhnout se po hlavě do celýho procesu. už se umím udržovat v jakš takš použitelným stavu, prožívám bolesti, strachy a temna, ale umím z nich vystrčit hlavu a vím, že zas bývá líp. umím si najít činnost, která mě z momentálnáho srabu vyvede. umím přežívat a dost často to vůbec nebolí... Ale vím, že se lze úpně vyléčit. opustit ty schémata a nevědomě běžící procesy, z kterých roste upoutanost na chlapa nebo nízkej tlak.


tohle žití je k nežití.
 


Komentáře

1 Paralela Paralela | E-mail | 10. ledna 2017 v 23:19 | Reagovat

Teda Ven...s chlapem, co má "projekt já", bych měla ultratíseň. To tě naprosto chápu, i když už to asi vidíš jinak. Že já si to nepřečetla dřív...já to tady totiž řeším celý den, že určitě nemám pořád chřipku, že je to psychický. Protože jí stejně mám přesně od hodiny, co odjel a přestane, až se zas objeví. Problém je, že já vůbec nechci být taková zoufalá a závislá holka, co chce politovat. To je fat zapeklitý, protože nejspíš jsem.

Občas mi připomínáš mojí ségru. Ta je taková silná a taky by chlapa poslala klidně hledat konec světa. Akorát nevím, jestli se na něj pak dá čekat. Jakože...hlavně v tomhle období...neříkám, že v létě by to nešlo.
Umím přežívat. Já taky. Dnes jsem se ptala kamaráda "tak tohle je ten život? a proč to jiní zvládají líp?".
Tak nevím no...kupuju hodně svíticích věcí do tmy, to pomáhá. Ale momentálně mám dojem, že nás zachrání už jen skříň do narnie.
(a nebo ty dvě láhve šampaňskýho  - taky důvod, proč mám pořád nějaké v lednici...)

2 ven ven | 12. ledna 2017 v 18:01 | Reagovat

no šak nemysli, kus tísně ve mě je taky... jenže jsem si vědoma toho, že by ji ve mě spouštěl i jakejkoliv jinej chlap... prostě není reálný, aby mne druhej člověk učinil šťastnou. dokud to nebudu umět sama, fungovat to nebude.
a... nebylo by mi k ničemu přivázat chlapa (ať už tohohle nebo jinýho) za kotník k mé posteli nebo mu na zápěstí přitavit čip, abych ho mohla kontrolovat... myslim že jediná varianta, jak by se ke mě moh vrátit na víc než dvě noci v týdnu, je, že bude primárně šťastný v sobě. a pak hned za tím šťastný se mnou. a to podmiňuje štěstí ve mě. čili... nemám jinou možnost než ho popostrkovat k těm koncům světa a jiným sebedokazujícím projektům já. a učit se důvěře v proces.
jo. to je ono, důvěra v proces.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama